Ogólnopolska zbiórka żywności (12.2022)

Ogólnopolska zbiórka żywności (12.2022)

W dniach 2-3 grudnia br. wraz z kolegami i koleżankami wzięliśmy udział w Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności zorganizowanej przez Caritas pod hasłem „Tak.Pomagam!”. W grupach liczących od 2 do 4 osób zostaliśmy rozstawieni w kilku sandomierskich sklepach z żywnością. Celem zbiórki było zebranie jak największej ilości długoterminowych produktów spożywczych, które potem zostały przekazane do biedniejszych rodzin z okolicy. Klienci sklepów mogli również wrzucić do naszych wózków słodycze dla dzieci lub produkty, które można wykorzystać w przygotowaniu kolacji wigilijnej, by potrzebujący mogli godnie spędzić te wyjątkowe dni. Mimo małej liczby ochotników z naszej szkoły udało nam się zebrać pokaźne liczby artykułów. Podczas wydarzenia rozdawaliśmy również ulotki propagujące przemyślane zakupy,  aby  żywność się nie marnowała . Moim zdaniem, uczestnictwo w zbiórce może dać wiele do myślenia i mam nadzieję, że będę miała okazję jeszcze wziąć w udział podobnych.

Zofia Serafin kl.2C

W akcji wzięły udział:

• Zuzanna Wtorkowska kl.1D
  • Patrycja Madejska kl.1E
  • Anna Góralska kl.1F
  • Natalia Śiwek kl.1F
  • Wiktoria Sygnet 1F
  • Natalia Kowalska kl.2C
  • Zofia Serafin kl.2C
  • Amelia Dybus kl.3E
  • Maja Staniszewska kl. 3E
  • Zuzanna Chamik kl.4D

Dziękuję Rodzicom za pomoc logistyczn, transport i poświęcony czas.

Koordynacja B.Myl-Ciszkiewicz