Nasze uczennice wśród finalistów OKAWANGO 2023 (04.2023)

Nasze uczennice wśród finalistów OKAWANGO 2023 (04.2023)

Uczennice naszej szkoły Weronika Kuśmierczyk i Wiktoria Świdnicka z klasy 3B dostały się do II etapu Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Geologicznej OKAWANGO 2023. I etap polegał na napisaniu pracy na jeden z trzech tematów.

W dniach 2-4 kwietnia odbył się drugi etap. Plan był bardzo napięty. Uczennice wraz z p. Dorotą Chyłą zakwaterowały się na miejscu w niedzielę. W poniedziałek tuż po śniadaniu rozpoczęła się gala finałowa OKAWANGO. Przybyło wielu uczniów z nauczycielami, a także sponsorów i lokalnych władz. Koordynatorem tego wydarzenia był dr. habilitowany Zbigniew Remin. Zasadniczą częścią gali był konkurs. Zarówno pierwszego jak i drugiego dnia miał on formę pisemną i należało się wykazać szczegółową wiedzą geologiczną. Ponadto przewidziane było wiele atrakcji dydaktycznych jak np. warsztaty dydaktyczne dotyczące antykliny chęcińskiej. Poruszano wiele zagadnień tj. tektonika, mineralizacje hydrotermalne, historia wydobycia różanki zelejewskiej i wiele innych tematów w kontekście budowy geologicznej. Odbyły się również wykłady i pokazy skał i minerałów. Zorganizowano także grę terenową w czasie której również należało wykazać się wiedzą geologiczną i tu nasze uczennice zajęły pierwsze miejsce!

W tym czasie nauczyciele mieli swoje warsztaty j wyprawy terenowe. We wtorek wieczorem odbyły się prezentacje najciekawszych prac oraz wręczenie dyplomów, nagród i upominków, a po tym pożegnalne ognisko w urokliwym otoczeniu.

Nasze uczennice wróciły z tytułem finalistek. Ponadto zdobyły ciekawe doświadczenie i poszerzyły wiedzę z zakresu geografii i geologii.