LVI edycja "Parnasu Szkolnego" – podsumowanie (12.2022)

LVI edycja "Parnasu Szkolnego" – podsumowanie (12.2022)

22 grudnia 2022 r. odbyła się LVI edycja ”Parnasu Szkolnego”.

Wyjątkową, świąteczną atmosferę spotkaniu uczniów, nauczycieli i pracowników nadali: Bohdan Holovan - uczeń klasy I E i Patryk Strojewski- uczeń klasy II A, którzy zagrali świąteczne kompozycje i utwory klasyczne na pianinie oraz chór szkolny z towarzyszeniem dyrygenta, pana Wojciecha Kawy, wykonując popularne świąteczne piosenki i kolędy i zachęcając do wspólnego śpiewania.

Prace plastyczne przygotowały: Kseniia Kolomiitseva – uczennica klasy I D, Paulina Oleszko i Natalia Snopek, uczennice klasy IV D.

W czasie spotkania Pani Wicedyrektor Anetta Duszyńska – Baska i Pani Krystyna Chmielowiec – nauczycielka EDB, opiekunka grupy ratownictwa „Sample”, wręczyły nagrody w konkursie PCK na „Najpiękniejszy stroik świąteczny”: Gabriela Siwek kl. I D – I miejsce, Martyna Zielińska III B – II miejsce, Lidia Rejkowicz kl. I B – III miejsce, Filip Mazur I B i Weronika Kuśmierczyk III B – udział.

Przedstawiciele SKOCK, który obchodził jubileusz 30-lecia działalności, wręczyli podziękowania dla pana Wojciecha Kawy oraz uczennic: Aleksandry Greszty, Marty Kołacz, którzy przygotowali oprawę muzyczną uroczystości nadania honorowych odznaczeń „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, przyznanych członkom komitetu przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Członkowie oraz opiekunowie redakcji „Spójni” i „Sandomierskiej Strony”, zachęcili do zapoznania się ze świątecznym wydaniem szkolnej gazetki.

„Parnas” prowadzili: Weronika Kuśmierczyk z klasy III B i Jakub Broda z klasy IVA

Opieka: A. Kunys-Łukawska, B.Myl-Ciszkiewicz