X Edycja Szkolnych Konkursów Bibliotecznych (01.2023)

X Edycja Szkolnych Konkursów Bibliotecznych (01.2023)

Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji w naszej szkole jak co roku, ogłoszone zostały dwa konkursy, organizowane przez Bibliotekę Szkolną, przy współpracy nauczycieli języka polskiego.

Jednym z nich był konkurs pt. "Napisz recenzję ulubionej książki", którego celem było zachęcanie do aktywności twórczej, rozwijanie umiejętności pisarskich i promowanie czytelnictwa. Forma konkursu obejmowała pracę pisemną na recenzję dowolnej, ulubionej książki z zakresu literatury pięknej lub popularnonaukowej.

Wyróżnienie w konkursie otrzymały: Magdalena Łowicka (3E), Aleksandra Miecznikowska (3C), Wiktoria Papka (1D), Karolina Niekurzak (3e) Karina Tatarata (2D), Zuzia Chamik (4DP) Lidia Rejkowicz (1B).

Drugim konkursem był konkurs fotograficzny "Książka w Twoim obiektywie", Celem konkursu była popularyzacja czytelnictwa, pokazanie, że czytanie może być świetną zabawą oraz upowszechnianie  fotografii jako dziedziny sztuki, doskonalenie umiejętności patrzenia na świat przez obiektyw aparatu fotograficznego.

Wyróżnienie w konkursie otrzymały: Natalia Paś (1A), Emilia Kiec (2D) oraz Lidia Rejkowicz (1B).

Rozstrzygnięcie i rozdanie nagród odbyło się 12 stycznia 2023 roku. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i pendrajwy.

Gratulujemy!

Marta Korzynek