Mistrzostwa Collegium Gostomianum w koszykówce chłopców (01.2023)

Mistrzostwa Collegium Gostomianum w koszykówce chłopców (01.2023)

27 stycznia br. zorganizowany został turniej koszykówki tym razem w męskim wydaniu. Do turniej zgłosiło się 9 drużyn, w których łącznie zagrało 62 zawodników. Mecze rozpoczęły się o godz. 7.30 i trwały nieprzerwanie do godz. 14.30 o której to poznaliśmy tegorocznych Mistrzów Szkoły. Rozegraliśmy tego dnia 17 interesujących spotkań.

Turniej rozpoczął się od rozgrywek w fazie grupowej. Drużyny zagrały w 3 grupach systemem „każdy z każdym”. Do dalszej, pucharowej fazy rozgrywek awansowało 8 drużyn. Odpadała
z rozgrywek tylko jedna drużyn, która miała najgorszy bilans punktów spośród drużyn, które zajęły trzecie miejsca w swoich grupach. Tą drużyną w tym roku okazała się reprezentacja klasy I A. Chłopaki mają nad czym popracować do przyszłego roku, aby zagrać znacznie skuteczniej.

Faza pucharowa to już zdecydowana dominacja klas „starszych”. Do półfinałów dotarły trzy reprezentacje klas czwartych oraz jedna z klas trzecich. To właśnie najmłodsi uczestnicy rundy półfinałowej okazali się najlepsi w tym roku. Byli to reprezentanci klasy III A, którzy w półfinale pokonali IV CD 17 : 10, a następnie w meczu finałowym zwyciężyli z drużyną z klasy IV A w stosunku 12 : 8.

Dziękujemy wszystkim za udział w turnieju jak i za kibicowanie.

Kolejny sportowy dzień w CG już w przygotowaniu.