Spotkanie z prof. Stanisławem Adamczakiem (01.2023)

Spotkanie z prof. Stanisławem Adamczakiem (01.2023)

Dnia 10 stycznia br. przyjechał do naszej szkoły prof. Adamczak z Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach. Profesor Adamczak rozpoczął wykład krótkim wstępem do tego co mieliśmy dokładniej omawiać w późniejszej części. Dalszy rozdział wykładu przejął dr hab. Grzegorz Świt, który poruszał kwestię związaną z naszą przyszłością po kierunku politechnicznym. Mówił on dokładniej o wydziałach, na których sam jest dziekanem. Głównie mówił o budownictwie oraz architekturze. Widzieliśmy, że Politechnika Kielecka jest na naprawdę wysokim poziomie i możemy spokojnie tam iść na studia oraz spełniać się zawodowo. Doktor Świt szczególnie zwrócił naszą uwagę, gdy zaczął opowiadać o kółkach, których inicjatywa wynika od samych studentów. Zwracał nam uwagę na to, że studia to nie tylko czas na naukę, ale również na to żeby dobrze się bawić i cieszyć się życiem. Poopowiadał nam również o przeżyciach z wyjazdów które były prowadzone przez założyciela kółka, czyli dr. Grzegorza. To spotkanie otworzyło nam oczy, że nie trzeba jechać do innego województwa, żeby dobrze studiować i że lepiej być bliżej domu i w dobrej uczelni.