Projekt ekologiczny "Tradycyjny sad" (03.2023)

Projekt ekologiczny "Tradycyjny sad" (03.2023)

Uczniowie z klasy 3B: Weronika Kuśmierczyk, Wiktoria Świdnicka i Martyna Zielińska oraz z klasy 2C: Kacper Michałowski, Weronika Maj, Julia Kowal, Kamil Gajek, Ignacy Jarosz, Emilia Słowik i Julia Wrzosek, pod opieką pani Barbary Sobieraj i pani Danuty Kinal, podjęli się udziału w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym "Tradycyjny Sad".

Projekt organizowany jest przez Fundację Banku Ochrony Środowiska z myślą o zachowaniu różnorodności biologicznej Polski i zdrowiu społeczeństwa. Polega na poznaniu sadowniczego dziedzictwa polskich ziem i restytucji starych odmian drzew w formie szkolnego minisadu składającego się z co najmniej 5 drzew sadzonych na ogólnodostępnym terenie.

Logo zespołu Gostomianie z naturyNasz zespół konkursowy przyjął nazwę "Gostomianie z natury". W pierwszym etapie zdobywamy wiedzę z zakresu sadownictwa i sposobu pielęgnacji drzew oraz promujemy inicjatywę konkursu w środowisku szkolnym. Realizując zadania konkursowe m. in. uczestniczyliśmy w warsztatach z dr Januszem Suszyną, zdobywając wiedzę na temat sadownictwa oraz starych odmian jabłoni. Przygotowaliśmy plan i kosztorys wydatków związanych z założeniem minisadu, rozoczęliśmy prowadzenie Kroniki Sadu, przeprowadziliśmy zajęcia pogłębiające wiedzę na ten temat wśród młodzieży szkolnej.

Członkowie zespołu Gostomianie z natury

Mamy nadzieję na zakwalifikowanie się do kolejnego etapu, w związku z tym liczymy na Wasze wsparcie: wystarczy wejść na naszego Instagrama: @gostomianieznatury. Z góry dziękujemy!