"Z nami, nie dla nas" – Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa (03.2023)

"Z nami, nie dla nas" – Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa (03.2023)

21 marca 2023 roku uczniowie klas: 1C, 1D, 1G i 3EP4 wraz z opiekunami: Panią Agnieszką Jarosz, Panią Danutą Kinal, Panią Katarzyną Gajek, Panem Pawłem Czerwińskim i Panią Katarzyną Kapałą-Głąb uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa przygotowanym przez uczniów Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjnego "Radość Życia" na rynku w Sandomierzu. Data ta nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z Zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów.

Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa – obchody na sandomierskim rynku

Uczniowie z ZD zaprezentowali swoje umiejętności taneczne. Pani Danuta Żur-Podlewska przedstawiła wiersz własnego autorstwa pt. ,,Z Nami, Nie Dla Nas”. Ważnym punktem uroczystości było rozdawanie jabłek i ulotek informacyjnych przez dzieci z ZD oraz posłanie w niebo niebieskich i czerwonych balonów.