„Platynowe Indeksy” dla trojga uczniów klasy 3D I LO Collegium Gostomianum (04.2023)

Wiktoria Forc, Karolina Fudala i Jan Skobel mimo że jeszcze nie pisali matury, to już dostali przepustkę na studia. Nie muszą przechodzić rekrutacji na Politechnikę Świętokrzyską. Musieli jednak wykazać się dużą wiedzą i umiejętnościami. Wykonali i zaprezentowali plan zagospodarowania terenu dla obszaru otaczającego budynek szkolny. Projekt został przygotowany skrupulatnie i profesjonalnie, co wzbudziło duże zainteresowanie komisji konkursowej,  a na uroczystej gali również całej widowni.

Dzięki temu znaleźli się wśród laureatów Konkursu Naukowego „O Platynowy Indeks Politechniki Świętokrzyskiej” .

W czwartek 30 marca na uroczystej gali w Głównej Auli Wykładowej  Politechniki Świętokrzyskiej odebrali indeksy i nagrody za zajęcie I miejsca w kategorii: Inżynieria Środowiska i Odnawialne Źródła Energii. Uzyskane indeksy uprawniają do podjęcia studiów w Politechnice Świętokrzyskiej na wybranym kierunku.

Pani Dyrektor Joanna Pieronkiewicz–Szpernal odebrała podziękowanie i symboliczną statuetkę Platynowego Indeksu dla I Liceum Ogólnokształcącego.

Na zakończenie uroczystości uczniowie zaprosili wszystkich obecnych na degustację sandomierskich soków ufundowanych przez dr Janusza Suszynę Naczelnika Wydziału Oświaty i Promocji w Starostwie Sandomierskim.

Dwukrotny dojazd na uczelnię (na konkurs i uroczystą galę) był możliwy dzięki Panu Marcinowi Piwnikowi – Staroście Sandomierskiemu, który zasponsorował dla młodzieży środek lokomocji. Serdecznie dziękujemy za zainteresowanie i pomoc dla młodzieży, która może realizować swoje naukowe marzenia.

Nauczyciel opiekun

Barbara Sobieraj