Szkolna Ławka Przyjaciółek – Konkurs Edukacyjny "Akademii Dojrzewania Lactacyd ®" (04.2023)

W Collegium Gostomianum, na niskim parterze powstało niezwykłe miejsce "Szkolna Ławka Przyjaciółek". To miejsce, gdzie nastolatki mogą porozmawiać ze sobą, z nauczycielem, ze szkolnym psychologiem, z rodzicem. To miejsce, które ma zbliżyć, pomóc rozwiązać problem związany z okresem dojrzewania, problem z relacją, samooceną i każdy inny. To miejsce wyrażania swoich uczuć, myśli, wypowiedzenia problemu. „Szkolna Ławka Przyjaciółek” to symboliczna strefa wsparcia, mówiące, że nastolatka w szkole nie pozostaje sama, co wymaga podkreślania po długiej izolacji w czasie pandemii, a także istotne jest w okresie dojrzewania, gdyż zapobiega poczuciu wykluczenia i samotności. Ławka ma za zadanie wspierać relacje.

SZKOLNA ŁAWKA PRZYJACIÓŁEK powstała na potrzeby konkursu edukacyjnego „Akademii Dojrzewania Lactacyd®”

Przedmiotem Konkursu jest stworzenie na terenie Szkoły „Szkolnej Ławki Przyjaciółek” i realizacja przynajmniej dwóch z trzech zadań edukacyjnych w czasie trwania Konkursu, polegających na opracowaniu w dowolnej formie plastycznej np.: instalacji, gazetki, plakatu czy haseł rozwijających temat zadania konkursowego i wywieszenia ich przy „Szkolnej Ławce Przyjaciółek”

Realizatorami projektu są p. Katarzyna Strojnowska wraz z uczennicami z klasy 1a Zuzanną Zawiasą, Natalia Paś, Aleksandrą Sową, Julią Niezgodą, Marią Gawron. Do pomocy włączyły się również uczennice z klasy 1G

Szczególne podziękowania dla pana Adama Modrasa oraz pana Jarosława Zająca za pomoc techniczną przy realizacji projektu.