Konkurs Krasomówczy „To ja mam rację!” (04.2023)

Konkurs Krasomówczy „To ja mam rację!” (04.2023)

Kinga Wojciechowska z klasy 2D zajęła I miejsce w Konkursie Krasomówczym „To ja mam rację!”. Został on zorganizowany 27 IV przez wykładowców i studentów kierunku – administracja w Filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego z Kielc w Sandomierzu. Brali w nim udział uczniowie szkół ponadpodstawowych powiatu sandomierskiego. Wygłosili oni mowy, wcielając się w role: burmistrza, radnego, rodzica i nauczyciela szkoły podstawowej, która ma być zlikwidowana. Mówili nie tylko pięknie, ale też logicznie argumentowali swoje stanowisko.

Kinga świetnie odegrała rolę rodzica dzieci uczęszczających do tej szkoły, co zapewniło jej I miejsce, nagrody rzeczowe oraz możliwość spędzenia dnia w Sądzie Rejonowym w Sandomierzu z jego prezesem sędzią Ireneuszem Krawczyńskim i udział w teatralnych zajęciach warsztatowych prowadzonych przez dr Sylwestra Łysiaka.

Serdecznie gratulujemy Kindze, która już drugi raz w tym roku szkolnym zdobyła laury w konkursie krasomówczym. W listopadzie zajęła I miejsce i zdobyła nagrodę publiczności podczas Krasomówczej Jesieni organizowanej w naszej szkole.

Wręczenie dyplomu na konkursie krasomówczym