Klasa 1C trzecia w regionie w konkursie "Matematyka bez granic" (03.2023)

Klasa 1C trzecia w regionie w konkursie "Matematyka bez granic" (03.2023)

9 marca 2023 r. odbył się finał XXXIV edycji konkursu matematycznego "Matematyka bez granic". Konkurs ten organizowany jest przez Uniwersytet Zielonogórski pod patronatem  Polskiego  Towarzystwa Matematycznego. Konkurs ma niespotykaną formę, gdyż startują w nim całe klasy (niestety tylko  pierwsze). Jego celem jest otwarcie mentalnych granic pomiędzy krajami, regionami i szkołami. Ma interdyscyplinarne zadania i jest adresowany do szerokiego kręgu uczniów, nie tylko do najlepszych matematyków. Liczą się w nim także: umiejętność współpracy i podziału zadań w grupie, pomysłowość, wyobraźnia, zdolności językowe i plastyczne. Wśród zadań konkursowych zawsze jedno jest w języku obcym i w takim języku trzeba zapisać rozwiązanie. W tegorocznej edycji udział wzięły klasy: 1A, 1B , 1C , 1F. Najlepszy wynik, dyplom i gratulacje otrzymała klasa 1C zajmując trzecie miejsce w regionie i 13 w kraju zostawiając w tyle klasy z renomowanych liceów warszawskich i krakowskich (w konkursie wzięło udział 91 szkół średnich oraz 243 klasy pierwsze). Pozostałe klasy też uplasowały się wysoko bo w pierwszej czterdziestce. Gratulacje dla wszystkich uczestników. Zobacz wyniki szczegółowe »»».

Katarzyna Błąd-Warych

Dyplom uznania dla klasy 1C za udział w konkursie Matematyka bez granic 2023 Podziękowanie dla Katarzyny Warych za opiekę nad uczniami w konkursie Matematyka bez granic 2023