Kiermasz charytatywny "Cancer Academy" (10.2023)

Kiermasz charytatywny "Cancer Academy" (10.2023)

Uczennice klasy 3C Julia Żmuda, Julia Kolera, Zofia Serafin oraz Natalia Kowalska podjęły się utworzenia projektu "Cancer Academy" w ramach udziału w olimpiadzie "Zwolnieni z Teorii". Celem projektu jest szerzenie tematu nowotworów i edukacja w zakresie leczenia, profilaktyki i podejścia do tego trudnego zagadnienia.

We wtorek 31.10.2023 r. odbył się kiermasz charytatywny zorganizowany przez Cancer Academy. Celem przedsięwzięcia było zebranie funduszy dla Lubelskiego Hospicjum im. Małego Księcia – zaprzyjaźnionej placówki projektu. Kiermasz ciast w Collegium Gostomianum w Sandomierzu cieszył się ogromnym zainteresowaniem ze strony uczniów, nauczycieli i przyjaciół naszej szkoły. Zaledwie w kilka godzin udało się zebrać równe 2 tysiące złotych, które zostały już przekazane hospicjum.