Warsztaty w ramach "Kodeksu Walki z Rakiem" (11.2023)

Warsztaty w ramach "Kodeksu Walki z Rakiem" (11.2023)

W dniu 17.11.2023 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty w ramach programu "Szkoła realizująca Zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem" we współpracy ze Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach. Miały one na celu poszerzenie wiedzy na temat edukacji onkologicznej, profilaktyki oraz dobrych nawyków związanych z nią. Zostały one przeprowadzone przez Specjalistkę ds. Promocji Zdrowia ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii W Kielcach – mgr poł. Katarzynę Majkę.

W ciągu dwóch godzin lekcyjnych młodzież klas trzecich zwiększyła swoją wiedzę w temacie chorób nowotworowych: chłopcy mieli okazję posłuchać oraz aktywnie uczestniczyć w zajęciach podejmujących temat raka jąder, a dziewczyny raka piersi, profilaktyki oraz sposobów badania samego siebie, aby każdy z nich mógł być bezpieczny posiadając pełną świadomość swojego ciała. Młodzież miała również możliwość skorzystać z fantomów, dzięki którym mogli samodzielnie poczuć w nich guzy, co ułatwi badanie samych siebie

Po udanych warsztatach cieszących się ogromnym zainteresowaniem ze strony uczniów, dziewczyny z klasy 3C prowadzące projekt Cancer Academy, w ramach udziału w olimpiadzie "Zwolnieni z Teorii”, miały możliwość przeprowadzenia wywiadu na temat funkcjonowania Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach oraz profilaktyki chorób nowotworowych.

Uczennice zorganizowały również happening profilaktyczny na szkolnym korytarzu dotyczący promowania Zaleceń Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem.

Jako szkoła jesteśmy zaszczyceni z powodu danej nam możliwości skorzystania z tak ważnych warsztatów. Dzięki nim nasi uczniowie mogli zarówno poszerzyć wiedzę, jak również przyczynić się do rozwoju innych wraz z powieleniem nabytych przez nich umiejętności.

Serdecznie dziękujemy Pani Katarzynie Majce za przeprowadzenie warsztatów!