Klasy czwarte odwiedziły Komendę Policji w Sandomierzu (11.2023)

Klasy czwarte odwiedziły Komendę Policji w Sandomierzu (11.2023)

We wtorek 07.11.2023 r. dwie klasy maturalne – biolchemiczna oraz humanistyczna – odwiedziły Komendę Policji w Sandomierzu. Wyjście to było związane z zaproszeniem, jakie otrzymała pani profesor Barbara Sobieraj od Komendy Wojewódzkiej w Kielcach dla swoich klas wychowawczych. Wszystko za sprawą niedawno wygranego konkursu przez uczennice z klasy 4C – Sandomierz Crime Story, który miał promować pracę w policji.

W obrębie godziny dwunastej grupa uczniów udała się na komisariat w Sandomierzu, gdzie siedząc na Sali Narad, wysłuchiwała wykładu o pracy policji, a także o procesie rekrutacji, prowadzonego przez funkcjonariusza Komendy Wojewódzkiej w Kielcach. Na spotkaniu maturzyści przyswoili wiedzę z zakresu obowiązków policjanta, rodzajów pracy, wydziałów, jakie funkcjonują na komisariacie oraz przede wszystkim zasad rekrutacji do pracy w policji. Funkcjonariusz prezentował wszystkim zgromadzonym każdy jeden etap szkoleniowy i wymogi sprawności fizycznej oraz psychicznej. Po omówieniu przygotowanej prezentacji multimedialnej uczniowie mieli możliwość zadawania nurtujących ich pytań z zakresu obowiązków funkcjonariusza i nie tylko. Spotkanie przebiegło w wyjątkowo sympatycznej atmosferze, a pracownicy komisariatu wykazali się dużym zaangażowaniem w interakcję z młodzieżą.

Dziękujemy serdecznie Komendzie Wojewódzkiej w Kielcach oraz Komendzie Policji w Sandomierzu za zaproszenie i zorganizowanie spotkania. Liczymy na to, że przyswojona wiedza pomoże naszym maturzystom w podjęciu decyzji dotyczącej ich przyszłości. Kto wie, może część z nich spotkamy za parę lat w mundurach.

Dziękujemy raz jeszcze za uwagę i do następnego!