Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w CG (11.2023)

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w CG (11.2023)

20 listopada 2023 r. w rocznicę uchwalenia KONWENCJI O PRAWACH DZIECKA I Liceum Ogólnokształcące Collegium Gostomianum uczestniczyło w świętowaniu Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka.

Pokazaliśmy wspólnie, że Prawa Dziecka nie są nam obojętne! Dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne oraz społeczność szkolna ,a zwłaszcza uczniowie klas pierwszych aktywnie włączyli się w działania upowszechniające prawa dziecka. Samorząd Uczniowski zorganizował szkolny happening dedykowany prawom dziecka oraz przeprowadził akcję informacyjno-edukacyjną, która propagowała tematykę dotyczącą praw dziecka,pokazywał uczniom, jak zapisy Konwencji o prawach dziecka przekładają się na ich codzienne życie.

Uczniowie, nauczyciele przyszli do szkoły ubrani tego dnia na niebiesko – w kolorze UNICEF.

W klasach 1A i 2B przeprowadzone zostały zajęcia warsztatowe w oparciu o przygotowane przez UNICEF scenariusze pt:„Moje prawa -prosta sprawa!”, „Prawa dzieci z niepełnosprawnościami”

We wszystkich działaniach podejmowanych przez nas tego dnia towarzyszyły nam niebieskie akcenty w postaci stroju, balonów, przypinania symbolicznych niebieskich kokardek jako wyrazu solidarności z dziećmi na całym świecie.

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przygotowali także niebieską dekorację w holu szkoły, gazetkę tematyczną oraz udekorowali na niebiesko salę gimnastyczną.

Zwieńczeniem podjętych przez nas inicjatyw upowszechniających prawa dziecka były wspólne niebieskie zdjęcia, które udostępniliśmy w mediach społecznościowych oraz na stronie szkoły.