Olimpiady 2011/12

XXXVIII Olimpiada Historyczna

W dniach od 31 marca do 2 kwietnia 2012 r. odbył się w Gdańsku finał XXXVIII Olimpiady Historycznej. W  zawodach  brała udział uczennica klasy III E naszej szkoły - Agata Bidas. Eliminacje ogólnopolskie obejmowały pracę pisemną, interpretację tekstu źródłowego i ustną odpowiedź na dwa pytania z wygranej dziedziny oraz pytania z zakresu ośmiu zgłoszonych przez uczestnika lektur. Agata zajęła III miejsce i uzyskała tytuł laureata.

Echo Dnia

Opiekun: Waldemar Białousz

XVI Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności 22-24 marca 2012, Toruń

Dobiegły końca eliminacje centralne XVI Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności.  Edyta Pawlak z klasy Ic uzyskała tytuł finalisty i prawo wstępu na wybrane uczelnie w Polsce.

53. Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

W dniach od 10 do 11 marca 2012 r. odbyły się w Warszawie zawody centralne Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. W zawodach brali udział zwycięzcy eliminacji okręgowych, w sumie 108 osób,  w tym uczennica klasy IIIe naszej szkoły - Agata Bidas.
Etap centralny Olimpiady składał się z trzech części: pisemnej - rozwiązanie testu z problematyki bloku stałego i zmiennego (w tym roku temat zmienny to "Etyka w życiu publicznym"), ustnego - odpowiedzi ustnej na pytania problemowe z bloku stałego i zmiennego i ustnego-quizu rozgrywanego w obecności widzów na podstawie problematyki bloku stałego i zmiennego.
Za rozwiązanie testu Agata otrzymała największą liczbę punktów spośród wszystkich uczestników zawodów - 46 punktów na 50 możliwych do zdobycia i tym samym została zakwalifikowana do etapu ustnego. W tym etapie uczestniczyło 54 zawodników, którzy odpowiadali na pytania problemowe przed trzyosobową komisją. Agata wylosowała zestaw pytań: z bloku stałego - "Struktura terytorialna współczesnych państw", a z bloku zmiennego- "Problem własności intelektualnej-istota, ochrona".
Za odpowiedź na obydwa pytania Agata otrzymała maksymalną liczbę punktów. Po podsumowaniu wyników pierwszej i drugiej części Agata znalazła się na pierwszym miejscu listy 20 uczestników zawodów, którzy otrzymali tytuł laureata Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. W ostatnim etapie, tj. quizie, dziewięciu laureatów z największą liczbą punktów walczyło o miejsce premiowane nagrodami. W tym etapie Agata zajęła 5 miejsce. Uzyskanie tytułu laureata zapewni Agacie przyjęcie na wybrany kierunek studiów bez postępowania kwalifikacyjnego.

Opiekun: Waldemar Białousz

XVI Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności

• 13 stycznia 2012 roku w Lublinie odbył się etap okręgowy XVI Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. Wzięły w nim udział dwie uczennice: Katarzyna Kobuszewska z klasy IIID i Edyta Pawlak z IC. Tytuł laureata zdobyła Edyta Pawlak uzyskując nominację do eliminacji ogólnopolskich, które mają odbyć się w marcu w Toruniu.

Nauczyciel opiekun: Barbara Sobieraj

Olimpiada Historyczna

• W dniach 7 i 12 stycznia 2012 r. odbyły się eliminacje okręgowe olimpiady na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach (część pisemna i ustna). Naszą szkołę reprezentowało 9 uczniów z klas IIe i IIIe (Agata Bidas, Magdalena Góra, Małgorzata Kępa, Paulina Ramus, Angelika Ciżyńska, Joanna Łukaszek, Patrycja Patriak, Paulina Włoch, Dawid Niemczycki) na ogólną liczbę 82 uczestników z województwa świętokrzyskiego i częściowo mazowieckiego. Po eliminacjach pisemnych do ścisłego finału ustnego przeszło 29 uczniów, w tym nasza trójka: Agata Bidas (IIIe), Małgorzata Kępa (IIIe), Patrycja Patriak (IIe). Komitet Okręgowy Olimpiady Historycznej wytypował trójkę laureatów, w tym z I miejsca Agatę Bidas. Pozostałe uczennice uzyskały tytuł finalisty szczeble okręgowego.

Opiekun uczennic: Waldemar Białousz

Olimpiada z Wiedzy o Społeczeństwie

• 14 stycznia 2012 r. odbyły się eliminacje okręgowe olimpiady w Wyższej Szkole Ekonomii i Prawa w Kielcach (część pisemna i ustna). Naszą szkołę reprezentowało trzy uczennice: Agata Bidas (IIIe), Katarzyna Trojanowska (IIIe), Katarzyna Brzozowska (IIe). Po części pisemnej (test) do finału ustnego przeszło 7 uczestników, w tym dwie nasze uczennice: A. Bidas, K. Trojanowska.
    Komitet Okręgowy Olimpiady wytypował do eliminacji centralnych 4 uczniów, w tym z I miejsca Agatę Bidas. K. Trojanowska zajęła 7 miejsce.
    Agata otrzymała szereg nagród rzeczowych oraz nagrodę główną – wycieczkę do Parlamentu Europejskiego ufundowaną przez europosłankę Różę Thun.

Opiekun uczennic: Waldemar Białousz