Spotkania z Wybitnymi Absolwentami CG – materiały filmowe (06.2023)

Spotkania z Wybitnymi Absolwentami CG – materiały filmowe (06.2023)

25 marca 2021 r. dyrekcja, nauczyciele i uczniowie CG spotkali się z Panem Profesorem Stanisławem Adamczakiem. Zachęcamy do zapoznania się z życiorysem oraz do obejrzenia materiału przygotowanego przez uczniów,  zawierającego rozmowę z Panem Profesorem Adamczakiem.

17 czerwca 2021 r. dr Janusz Kamocki spotkał się z uczniami CG, dyrekcją, nauczycielami, rodzicami, zaproszonymi gośćmi. Dr Kamocki był absolwentem Collegium Gostomianum z 1946 roku, żołnierzem Armii Krajowej, byłym więźniem politycznym, etnografem, muzealnikiem, autorem prac naukowych, miedzy innymi: Strój sandomierski, Przygoda z Indonezją, Etnologia ludów pozaeuropejskich, Polski rok obrzędowy. Od zakończenia studiów do przejścia na emeryturę był zawodowo związany z Muzeum Etnograficznym im. Seweryna Udzieli w Krakowie, dla którego prowadził liczne badania terenowe w Azji.

Pan Dr Janusz Kamocki odszedł 22 października 2021 roku w wieku 94 lat, został pochowany na Cmentarzu Katedralnym w Sandomierzu.

Zapraszamy do obejrzenia rozmowy z p. dr Januszem Kamockim. Materiał został przygotowany przez Martę Malarz (klasa 4D),  Martę Korzynek oraz Zbigniewa Drobka. Rozmowę przeprowadzili: Julia Smardz, Małgorzata Sroczyńska oraz Jakub Broda.

15 marca 2023 r. członkowie Redakcji gazetki szkolnej „Spójnia” spotkali się z Panem Januszem Sobolewskim, kanclerzem Stowarzyszenia Wychowanków Gimnazjum i I Liceum Ogólnokształcącego Confraternitas Gostomianumzdobywcą tytułu „Sandomierzanin Roku 2022”. Rozmowę przeprowadził John Skimina, uczeń klasy 4D.

Zachęcamy do obejrzenia rozmowy z p. Januszem Sobolewskim. Materiał został przygotowany przez Macieja Pycia, ucznia klasy 3A.

Koordynacja spotkań: Bożena Myl-Ciszkiewicz, Agnieszka Kunys-Łukawska, Renata Stawowy