Zachowaj równowagę (2013-2015)

I LO Collegium Gostomianum Szkoła Przyjazna Żywieniu (11.2014)W roku szkolnym 2013/2014 przystąpiliśmy do programu Zachowaj równowagę. Był on realizowany przez dwa lata - do roku 2015/2016. Podstawowym celem programu była promocja zdrowego stylu życia, w tym zapobieganie nadwadze i otyłości oraz innym przewlekłym chorobom niezakaźnym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej. W szkole zrealizowane zostało zadanie 2 pn. Edukacja i wdrażanie zasad prawidłowego żywienia i aktywności fizycznej w przedszkolach, szkołach: podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz ocena wpływu tej edukacji na sposób żywienia ,stan odżywiania, aktywność fizyczną i poziom wiedzy dzieci i młodzieży. Szkoła nasza pomyślnie wdrożyła program zgodnie z opracowanymi kryteriami i otrzymała certyfikat Szkoły Przyjaznej Żywieniu i Aktywności Fizycznej.

Szkoła Przyjazna Żywieniu i Aktywności Fizycznej - certyfikat 2016