Narodowe Czytanie "Kordiana" (09.2024)

Narodowe Czytanie "Kordiana" (09.2024)

7 września 2024 r. Collegium Gostomianum włączyło się po raz kolejny w akcję Narodowego Czytania. Dramat „Kordian” Juliusza Słowackiego, w parku osiedlowym przy ulicy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, czytało około 40 osób - przedstawiciele wielu środowisk, m.in. władze miasta, pracownicy placówek kultury, urzędnicy, służby mundurowe, radni oraz nauczyciele i uczniowie sandomierskich szkół.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Mateusz Baszak, Radosław Nowicki - klasa II A, Konrad Skóra – klasa II E, Michał Biłyk – klasa II F, którzy odczytali Scenę VII Aktu III dramatu J. Słowackiego. Scenę VIII zaprezentowali: Katarzyna Błąd-Warych – nauczycielka matematyki w I LO Collegium Gostomianum oraz Jan Warych - absolwent CG z 2020 roku.

Uczniom towarzyszyły także polonistki: Bożena Myl-Ciszkiewicz i Agnieszka Kunys-Łukawska.