Niedzielny Poranek w Collegium (10.2024)

Niedzielny Poranek w Collegium (10.2024)

Tradycją już stało się włączanie Collegium Gostomianum w organizację Żywych Obrazów i Witryn Historii z okazji odpustu ku czci błogosławionego Wincentego Kadłubka – patrona Sandomierza. Tak jak w poprzednich latach wydarzenie miało miejsce w drugą niedzielę października (13.10) i połączone było z możliwością zwiedzania naszej szkoły w ramach Niedzielnego Poranka w Collegium. Imprezy cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców Sandomierza i turystów.

Nasi uczniowie wcielili się na terenie szkoły w postaci z nią związane: Hieronima Gostomskiego z żoną Urszulą i synem Janem oraz jezuitą-architektem Michałem Hintzem, królową Cecylię Renatę wraz z damami dworu, Stefana Żeromskiego z Helenką Pancerówną i Aleksandrem Patkowskim, dr. Zygmunta Schinzla z żoną Wandą i synem Andrzejem, Michała Skotnickiego z żoną Elżbietą, siostrą Anną i Tomaszem Zielińskim, pierwszą grupę ratownictwa wodnego założoną przez sandomierskich jezuitów i szkolną grupę ratownictwa SAMPLE.

Autorki zdjęć: Julia Głowacz, Zaira Otgianu, Agnieszka Kunys-Łukawska, Renata Stawowy.