IX Zjazd Absolwentów CG (2012)

Z inicjatywy Stowarzyszenia Wychowanków Gimnazjum i I Liceum Ogólnokształcącego Confraternitas Gostomianum, w ścisłej współpracy z Dyrekcją oraz Radą Pedagogiczną w dniach 6-7 października 2012 r., odbył się kolejny IX Zjazd w 410-lecie powstania szkoły.

Uroczystości rozpoczęły się już 5 października prezentacją spektaklu „Oczekiwany Gość” (Dom Katolicki) oraz „Zaduszek sandomierskich” (budynek szkoły) w wykonaniu młodzieży należącej do teatru szkolnego „Cegielnia”.

6 października ponad 500 Absolwentów przybyłych na IX Zjazd uczestniczyło w uroczystej Mszy św. w Katedrze, odprawionej przez Biskupa Sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza, następnie ulicami Starego Miasta przy akompaniamencie muzyki w wykonaniu sandomierskiej Orkiestry Dętej przeszło do budynku I LO. Tu odbyła się, uświetniona występem chóru szkolnego, część oficjalna, w czasie której m.in. uhonorowano prof. Andrzeja Schinzla, światowej sławy matematyka i absolwenta I LO, tytułem Przyjaciela Szkoły wraz ze statuetką Jana Długosza.