Europejskie Dni Dziedzictwa (09.2023)

Europejskie Dni Dziedzictwa (09.2023)

19 września 2023 r. uczniowie klasy I E o profilu humanistycznym z wychowawczynią Agnieszką Kunys-Łukawską, wzięli udział w spotkaniu z Panem Andrzejem Cebulą, autorem książek dotyczących Sandomierszczyzny, m.in. „Słownika gwary sandomierskiej”. Wykład na temat „Żywe dziedzictwo – tradycje pokoleń. Gwara i tradycja sandomierska” odbył się w Bibliotece Pedagogicznej w Sandomierzu w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. Uczniowie zapoznali się także z wystawą fotografii kapliczek i krzyży sandomierskich autorstwa Renaty Jurkiewicz i Ewy Jamroziewicz. Dziękujemy Pani Elżbiecie Kępie, Kierownik Filii Biblioteki Pedagogicznej, za zaproszenie. Organizatorem spotkania była również Księgarnia Literacka im. Sióstr Chodakowskich w Sandomierzu.