Wycieczka klasy 1E po Sandomierzu (10.2023)

Wycieczka klasy 1E po Sandomierzu (10.2023)

2 października 2023 roku odbyła się pierwsza część wycieczki klasy 1E po Sandomierzu. Dzięki nauczycielowi CG i przewodnikowi, Panu Pawłowi Czerwińskiemu, humaniści wraz z wychowawczynią Agnieszką Kunys-Łukawską, poznali wiele ciekawych informacji na temat m. in.: Domu Długosza (Muzeum Diecezjalnego), Bazyliki Katedralnej, Pałacu Biskupiego, Zamku (Muzeum Zamkowego), Kościoła Świętego Jakuba, Ratusza, Ucha Igielnego, Synagogi. Tego dnia uczniowie świętowali także Dzień Chłopaka, delektując się tradycyjnymi sandomierskimi zapiekankami.

9 października odbyła się druga część wycieczki, podczas której przewodnikiem był również Pan Paweł Czerwiński. Udało się zwiedzić Podziemną Trasę Turystyczną, podziwiać widoki z Bramy Opatowskiej oraz poznać piękne legendy sandomierskie.

Dziękujemy Pani Renacie Stawowy za organizację edukacji regionalnej w CG, a Panu Pawłowi Czerwińskiemu za bardzo wartościowe lekcje historii Sandomierza i wiele ciekawostek, którymi podzielił się z uczniami klasy 1E.