"Gostom Parkiet Noga" (11.2023)

Wszystkie informacje o naszej szkole

W środę 29 listopada rozegrany został kolejny turniej o Mistrzostwo Szkoły w halowej piłce nożnej chłopców słynny "Gostam Parkiet Noga". Do tegorocznego turnieju zgłosiło się aż 15 zespołów. Łącznie w turnieju wzięło udział 105 zawodników ze wszystkich klas. Początkowo mecze rozgrywane były w czterech grupach systemem "każdy z każdym". Do rundy pucharowej awansowały po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy. Wszystkie roczniki znalazły tam swoich reprezentantów. Mecze w tym roku były bardzo wyrównane, emocjonujące, stojące na dobrym poziomie technicznym. O zwycięstwach niejednokrotnie decydowały drobne niuanse, a nawet odrobina szczęścia, która jest nieodzowna w takich turniejach. Przygotowanie kondycyjne też miało wielkie znaczenie przy takiej ilości minut gry. W żadnym meczu nie zanotowano remisu. Mogliśmy oglądać w sumie aż 136 goli w 29 spotkaniach. Mecze toczyły się przez cały dzień od godz. 7.30 aż do finału, który rozegrany został o godz. 14;45.

A jak z wynikami?

O trzecie miejsce bój stoczyli zawodnicy z klas drugich. W tym meczu wyraźnie zmęczona po meczy półfinałowym pierwsza reprezentacja 2A uległa wyraźnie 4 : 0 reprezentacji klas 2BDE.

W Wielkim Finale spotkali się obrońcy tytułu mistrzowskiego, czyli 3BD oraz pierwsza drużyna z 4A dla której był to już turniej pożegnalny. I tu możemy mówić w małej niespodziance. 3BD grająca pod presją obrony tytułu mistrzowskiego wyraźnie przegrała 5:3 z 4A, która w całym turnieju zaprezentowała się znakomicie. To był wyraźnie ich dzień.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w turnieju i sportową postawę, a licznie zgromadzonym kibicom za gorący doping.

Kolejny dzień sportowy w naszej szkole to Świąteczny Turniej w siatkówce trzyosobowej dziewcząt i chłopców "Gostom Tercet Siatka". Zostanie on rozegrany w ostatnim tygodniu przed przerwą świąteczną.