Gostom Tercet Siatka (12.2023)

Gostom Tercet Siatka (12.2023)

W czwartek 21 grudnia dokładnie tak jak w poprzednim roku rozegraliśmy najpopularniejszy w naszej szkole turniej sportowy, a był to „Gostom Tercet Siatka”, czyli rozgrywki w siatkówce trzyosobowej dziewcząt i chłopców w odsłonie świątecznej. Zainteresowanie turniejem było tak duże, że o udziale w nim decydowała kolejność zgłoszeń. W turnieju wzięło udział 36 drużyn najszybciej do niego zgłoszonych. Łącznie w turnieju wzięło udział 129 uczestników w tym 53 panie oraz 76 panów.

W pierwszej części rozgrywaliśmy fazę grupową w 12 trzydrużynowych grupach. Tylko zwycięzcy grup przechodzili do dalszej fazy rozgrywek. Najlepsza dwunastka grała już system pucharowym. O wygranych w tych skróconych meczach często decydowały 2, 3 udane końcowe akcje. Wiele meczy kończyło się dodatkowym setem rozstrzygającym o awansie do dalszej fazy, a w jednym przypadku o wyjściu z grypy zdecydował najlepszy bilans „małych” punktów.

Łącznie rozegraliśmy 46 spotkań.

A oto najlepsze drużyny tegorocznej edycji:

I miejsce – Gołębicka Patologia: Wiktoria Forc IVD, Jan Skobel IVD, Krzysztof Paszkowski IVB

II miejsce – Team W6: Kacper Witkowski, Filip Wyrazik, Paweł Rzepecki, wszyscy z IIA

III miejsce – Dynamo Hrubieszów: Natalia Kowalska, Dominika Wójcik, Jakub Jopek, Kamil Gajek, wszyscy IIIC

IV miejsce – Krakuski: Julia Jedlińska II B, Karolina Ciepła IIIA, Katarzyna Płaza III A, Anna Płaza IIIA