LIX Parnas Szkolny – podsumowanie (01.2024)

LIX Parnas Szkolny – podsumowanie (01.2024)

21 grudnia 2023 r. odbyła się LIX edycja „Parnasu Szkolnego”.

W wyjątkową, świąteczną atmosferę uczniów, nauczycieli i pracowników CG, wprowadzili: Giulia Kpogomou z klasy III D piosenką „Podpalmy to” Vito Bambino, Julia Pietrasz z klasy II G, Michał Mróz z klasy III A, którzy zaprezentowali utwory gitarowe oraz Patryk Strojewski- uczeń klasy III A, który zagrał świąteczne kompozycje i utwory klasyczne na pianinie. Agnieszka Gąska z klasy III D zaprezentowała swoje wiersze. Prace plastyczne przygotowały: Diana Marczyk –absolwentka CG z 2023r., Kseniia Kolomiitsewa – uczennica klasy II D, Małgorzata Pruś z klasy I C, Maja Sierant z klasy I C i Maja Nowicka z klasy III B.

Na zakończenie spotkania, Weronika Kuśmierczyk z klasy IV B wykonała kolędę „Mizerna cicha”, zachęcając uczestników do wspólnego śpiewania.

„Parnas” prowadzili: Weronika Kuśmierczyk – kl. IV B i Patryk Strojewski – kl. III A.

Opieka: Agnieszka Kunys-Łukawska, Bożena Myl-Ciszkiewicz, zdjęcia-Małgorzata Mróz-klasa III A