"Podpaski w szkole dla każdej dziewczyny" (01.2024)

"Podpaski w szkole dla każdej dziewczyny" (01.2024)

"Podpaski w szkole dla każdej dziewczyny" – to pilotażowy program dla szkół mający na celu wzmocnienie pozycji kobiet w obliczu dyskryminacji i stygmatyzacji, jakich doświadczają w różnych sferach życia zawodowego i społecznego. Kulczyk Fundation kładzie szczególny nacisk na walkę z ubóstwem i wykluczeniem menstruacyjnym.

I LO Collegium Gostomianum juz od wielu lat współpracuje z Kulczyk Fundation i Rossmann. Dzięki tej owocnej współpracy wszystkie kobiety z naszej szkolnej społeczności maja nieograniczony dostęp do podpasek oraz edukacji na temat menstruacji.

Pani Katarzyna Strojnowska, koordynator akcji w szkole prowadzi zajęcia o charakterze edukacyjnym oraz dba o zapewnienie komfortu wszystkim uczennicom przekazując środki menstruacyjne.

Katarzyna Strojnowska