Zdrowie na Dzień Kobiet (03.2024)

Zdrowie na Dzień Kobiet (03.2024)

Dnia 08.03.2024 roku w naszej szkole, I LO Collegium Gostomianum, miało miejsce wydarzenie organizowane przez dziewczyny z projektu Cancer Academy.

Mieliśmy okazję wysłuchać wykładu Pani dietetyk, mgr. Katarzyny Szymczak, która na co dzień zajmuje się prowadzeniem gabinetu Nutri Vita w Tarnobrzegu. Pani Kasia w pierwszej części wykładu poruszyła z nami bardzo ważny dla uczniów temat o tym, jak zdrowo i świadomie się odżywiać. Przedstawiła nam, w jaki sposób możemy sobie szkodzić, jak różne substancje mogą wpływać na nasz organizm oraz omówiła z nami w jaki sposób możemy podnieść jakość swojego życia wprowadzając do swojej diety rozmaite bogate w witaminy składniki. Mówiła, jakie skutki w późniejszym życiu mogą przynieść złe nawyki, które teraz zdarza nam się praktykować.

W drugiej części prezes Sandomierskiego Oddziału Klubu „Amazonki” – Pani Grażyna Rękas opowiedziała o działalności Federacji „Amazonki” oraz jej sandomierskiego oddziału. Wykład miał na celu poszerzenie naszej wiedzy w temacie nowotworu piersi zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Mieliśmy również okazję posłuchać, jak samodzielnie w domu możemy badać się i sprawdzać nasze zdrowie. Później z pomocą Pań oraz fantomów sami mogliśmy doświadczyć, jak takie badanie powinno wyglądać. Zachęcała ona również, aby dbać o zdrowie swoich bliskich mówiąc im o tych czego dziś mieliśmy okazję się nauczyć i uświadamiać ich. Dzięki zdobytej wiedzy z pewnością będziemy bardziej zwracać uwagę na nasze zdrowie oraz wykluczać ze swojego życia złe nawyki.