Dzień Języków Obcych w CG (03.2024)

Dzień Języków Obcych w CG (03.2024)

18 marca w murach I LO Collegium Gostomianum uczniowie wraz z nauczycielami zorganizowali "Dzień Języków Obcych". Tego dnia miały miejsce niezwykle wydarzenia, które mogliśmy podziwiać już od wczesnych godzin porannych. Na korytarzach naszej szkoły zorganizowano stoiska przedstawiające kraje obcojęzyczne takie jak Irlandia, Wielka Brytania, Niemcy, USA, Włochy, Meksyk oraz Francja. W każdym z tych punktów mogliśmy degustować pyszne przekąski, ciasta lub tradycyjne potrawy. Znalazły się również rozmaite gadżety, pamiątki oraz zdjęcia. Zorganizowano quizy oraz gry tematyczne. Na korytarzach, dzięki barwom narodowym zrobiło się kolorowo, a w tle wybrzmiewała wesoła muzyka.

Podczas Dnia Języków Obcych zorganizowano także konkurs recytatorski poezji obcojęzycznej . Na sali gimnastycznej mogliśmy podziwiać pokaz tańca irlandzkiego w wykonaniu Julii Żmudy z klasy 1C.

Katarzyna Strojnowska – nauczycielka języka angielskiego