Okręgowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy (05.2024)

Okręgowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy (05.2024)

18 maja odbyła się XXX edycja Okręgowych Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK na Bulwarze Sandomierskim nad Wisłą. Nasza Grupa Pierwszej Pomocy "SAMPLE" pod opieką Pani Krystyny Chmielowiec zajęła III miejsce.

Najlepsze drużyny z całego województwa świętokrzyskiego rywalizowały  na specjalnie zaaranżowanych stacjach pozorowanych zdarzeń, gdzie liczyły się  umiejętności ratownicze, pomoc poszkodowanym w wypadkach zbiorowych, współpraca w grupie, opanowanie. Każda drużyna rozwiązywała również  test z wiedzy teoretycznej, dotyczącej zagadnień z zakresu pierwszej pomocy, międzynarodowego prawa humanitarnego, Ruchu Czerwonego Krzyża, Czerwonego Półksiężyca i działań prowadzonych przez Polski Czerwony Krzyż.

Mistrzostwa Honorowym patronatem objęli: Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Wojewoda Świętokrzyski, Starosta Sandomierski, Burmistrz Sandomierza.

Naszą grupę "SAMPLE" reprezentowali zawodnicy: Julia Cichoń (4B), Daria Cichoń (1E), Filip Mazur (2B), Lidia Rejkowicz (2B),Gabriela Siwek (2D)oraz pozoranci :Michał Baska (1F), Julia Boćkowska(1F), Julia Jasicka (1B),Karolina Rosicka (1E), Maja Statuch (1E), Zuzanna Zbieska (1B).

Młodzieży serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów, dziękujemy za ogromne zaangażowanie.

Opiekun Krystyna Chmielowiec