Promocja książki "Parafia miejska przy kościele pw. Świętych Piotra i Pawła na Wzgórzu Collegium Gostomianum w Sandomierzu" (05.2024)

W refektarzu naszej szkoły, 10 maja 2024 r. o godzinie 12:00, w licznym gronie zgromadziliśmy się na promocji wyjątkowej książki "Parafia miejska przy kościele pw. Świętych Piotra i Pawła na Wzgórzu Collegium Gostomianum w Sandomierzu" autorstwa prof. dra hab. Feliksa Kiryka i dra Romana Chyły. Swoją obecnością zaszczycili nas m. in.: Burmistrz Sandomierza, Pan Paweł Niedźwiedź, Starosta Sandomierski, Pan Marcin Piwnik, przyjaciele autorów, grono pedagogiczne, uczniowie, telewizja oraz przyjaciele Collegium Gostomianum. Zgromadzonych gości przywitała Pani Joanna Pieronkiewicz-Szpernal, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Sandomierzu, która również miała swój wkład w wydanie tej książki.

Doktor Roman Chyła podczas prezentacji dzieła podkreślił, że jest to pierwsza próba ukazania dziejów parafii przy kościele św. Piotra i Pawła oraz to, że prace nad tą publikacją trwały rok. Dla samego autora książka ma wyjątkowy i osobisty wymiar, ponieważ jest to ostatni tekst profesorski w innej odsłonie, pięknie wydany, na odpowiednim papierze, wzbogacony o materiał ilustracyjny, łatwy w odbiorze dla młodzieży i co dla dra Romana Chyły najważniejsze - po raz kolejny jest on z prof. Feliksem Kirykiem w duecie, pomimo że jego mistrz i przyjaciel już odszedł.

Promocja książki cieszyła się niezwykłą popularnością, a każdy bez wyjątku był zainteresowany i zasłuchany w prelekcję o publikacji, wygłoszoną przez dra Romana Chyłę. Po zakończonej prezentacji zgromadzeni goście otrzymali to wspaniałe dzieło, a osoby zainteresowane mogły zdobyć podpis autora.

Karolina Rosicka (1E)