XVII Humanistyczny Festiwal Nauki w CG (06.2024)

XVII Humanistyczny Festiwal Nauki w CG (06.2024)

14 czerwca 2024 r. w Collegium Gostomianum odbył się XVII Humanistyczny Festiwal Nauki pod hasłem: Motyw matki w literaturze, sztuce, historii, piosence, filmie. Wzięli w nim udział uczniowie:

• Karolina Rosicka, uczennica klasy I E – referat na temat: „Matka w literaturze, rzeźbie i malarstwie”;
  • Kinga Wojciechowska, uczennica klasy 3D – prezentacja i referat „Rasputin i Lenin a caryca Aleksandra Fiodorowna jako matka”;
  • Oliwia Paluch, uczennica klasy 3B – referat „Motyw matki w tekstach literackich”;
  • Natalia Drzewiecka, Paweł Sadak, uczniowie klasy 3B- prezentacja i referat „Rola matek w literaturze i kinematografii”;
  • Jan Śliwiński, uczeń klasy 2A – referat „Portrety matek w literaturze i filmie”;
  • Agnieszka Gąska, uczennica klasy 3D – prezentacja i referat „Królowa Wiktoria – angielska matka królów”.

Wiersze Leopolda Staffa, Józefa Barana, Anny Kamieńskiej, Józefa Czechowicza i Stanisława Piętaka przedstawili: Karolina Rosicka, Kinga Wojciechowska i Jan Śliwiński.

Prowadzenie Festiwalu Humanistycznego: Agnieszka Gąska, uczennica klasy 3D.

Prelekcjom uczniów towarzyszyła wystawa przygotowana we współpracy z Biblioteką Szkolną oraz audycja Polskiego Radia: „Matki w życiu wielkich twórców literatury: inspirujące i ekscentryczne”.

Przygotowanie Festiwalu: Bożena Myl-Ciszkiewicz, Agnieszka Kunys-Łukawska.