Międzypokoleniowy Festiwal Literacki (09.2024)

Międzypokoleniowy Festiwal Literacki (09.2024)

Uczniowie I LO Collegium Gostomianum wzięli udział w Międzypokoleniowym Festiwalu Literackim "GENeracja Słowa". Były to m.in. następujące przedsięwzięcia:

• 23 września 2024 r. uczennice klasy 3G, pod opieką Pani Agnieszki Białousz i Renaty Stawowy, wzięły udział w warsztatach ilustracji książek dla młodzieży "Genialny Młodożeniec". Warsztaty poprowadził Pan Piotr Młodożeniec – grafik, malarz, rysownik, ilustrator i autor filmów animowanych. Odbyły się one w Miejskiej Bibliotece Publicznej.
  • 23 września uczniowie klasy 2A, pod opieką Pani Bożeny Myl-Ciszkiewicz, wzięli udział w Sandomierskiej Grze Literackiej "Czytaj Sandomierz". Podążając zgodnie z mapą, rozwiązywali zagadki dotyczące autorów, bohaterów dzieł literackich, związanych z Sandomierzem.
  • 24 września klasa 2E wraz z wychowawczynią Agnieszką Kunys-Łukawską, uczestniczyła w konferencji naukowej pt. "Stanisław Młodożeniec: miejsca – ludzie - teksty", podczas której uczniowie wysłuchali następujących wykładów: "Regionalna stolica K., czyli Kraków lat 20. XX wieku", "Stanisław Młodożeniec – Bruno Jasieński – futurystyczna przyjaźń (lata 1918-1923)", "Stanisław Młodożeniec i formiści. Wokół wiersza Otchłań".

Wykłady odbyły się w Muzeum Zamkowym w Sandomierzu. Prelekcjom towarzyszył pokaz zbiorów o Stanisławie Młodożeńcu.

Organizatorami Festiwalu Literackiego byli: Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Długosza, Muzeum Zamkowe, SCK, Miasto Sandomierz.