Święto Literatury w Sandomierzu (09.2023)

Święto Literatury w Sandomierzu (09.2023)

Uczniowie i nauczyciele naszej Szkoły wzięli udział w prawdziwym Święcie Literatury w Sandomierzu 22-23 września 2023 roku. W piątek Ewa Kasprzycka, Krzysztof Kolera i Patrycja Konat z kl. I C czytali wiersze, a Patryk Strojewski akompaniował na pianinie w ratuszu podczas spotkania poświęconemu Marianowi Ośniałowskiemu – poecie z Chocimowa. Sylwetkę twórcy przybliżył prof. dr hab. Jerzy Mazurek z Uniwersytetu Warszawskiego. Organizatorem wydarzenia było Towarzystwo Naukowe Sandomierskie i Urząd Miasta Sandomierza.

Następnego dnia Michalina Gąsiorowska z kl. II G oraz Emilia Pietrzykowska z kl. II E wraz z dr Renatą Stawowy reprezentowały naszą społeczność na Festiwalu Literatury „Fakt- Biografia – Dokument”zorganizowanym przez Warszawski Klub Przyjaciół Ziemi Kieleckiej. Główną prowadzącą spotkania z pisarzami była wieloletnia nauczycielka naszej Szkoły dr Danuta Paszkowska. To była wspaniała uczta duchowa!