"Gostom Zbijak" (11.2023)

"Gostom Zbijak" (11.2023)

W dniu 31 października odbył się po raz pierwszy w historii szkoły turniej pod nazwą „Gostom Zbijak”. Jest to zmodyfikowana i bardziej dynamiczna wersja popularnej gry W Dwa Ognie. Do turnieju zakwalifikowane zostały reprezentacje ze wszystkich grup chłopców, którzy mają razem lekcje wf . W ten sposób w rozgrywkach mieliśmy 10 drużyn a w nich 100 zawodników. W rundzie eliminacyjnej drużyny grały w dwóch pięciodrużynowych grupach systemem „każdy z każdym”. Do rundy półfinałowej awansowały po dwa najlepsze zespoły.

Mecze były bardzo interesujące szczególnie, że nikt nie znał możliwości i umiejętności przeciwników. Dodatkową atrakcją było przedmeczowe losowanie która z drużyn będzie rozpoczynać mecz. Zamiast tradycyjnego rzucania monety mieliśmy pojedynki w przeciąganiu liny pomiędzy drużynami.

W turnieju zwyciężyła reprezentacja 3 BD, która w finale pokonała 3 AC. Trzecie klasy zdecydowanie górą. Na trzecim miejscu znalazła się klasa 1 A, która zwyciężyła z reprezentacją 2 BDE.

Szczegółowe wyniki znajdują się wraz ze zdjęciami w Galerii.

Ten nowy turniej należy uznać za bardzo udany i z pewnością wpisze się on na stałe do naszego kalendarza rozgrywek międzyklasowych.

Kolejny turniej szykujemy na 29 listopada, a będzie to legendarny "Gostom Parkiet Noga".