Październik 2023 miesiącem bibliotek (01.2024)

Październik 2023 miesiącem bibliotek (01.2024)

Nasza Biblioteka szkolna włączyła się w obchody Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych. To październikowe święto zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego w 1999 roku. Święto ma na celu zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły oraz w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. Hasło tegorocznego Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych brzmiało "Biblioteka szkolna: moje szczęśliwe miejsce, w którym kwitnie kreatywność i wyobraźnia".

W ramach obchodów zaprosiliśmy uczniów do aktywnego uczestnictwa w konkursach:"Napisz recenzję książki , którą uważasz za godną polecenia", " Książka w Twoim obiektywie" i do odwiedzania biblioteki, zapoznania się z nowościami zakupionymi w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 i do korzystania ze zbiorów.

Konkursy rozstrzygnięto 30 listopada 2023 roku. W konkursie "Napisz recenzję książki , którą uważasz za godną polecenia" nagrodzone zostały:

• I miejsce: Karolina Rosicka z klasy 1E
  • II miejsce: Karina Tatarata z klasy 3D

W konkursie " Książka w Twoim obiektywie" nagrody otrzymały:

• I miejsce: Patrycja Piętka z klasy 3A
  • ex aequo II miejsce: Anna Kusal z klasy 1D i Julia Żmuda 1C