Biologiczne podstawy medycyny (02.2024)

Biologiczne podstawy medycyny (02.2024)

W piątkowe przedpołudnie 19 stycznia odbyło się spotkanie naukowe klas biologiczno-chemicznych z dr n.med. Michałem Skoczylasem przedstawicielem Polskiego Towarzystwa Przyrodników, adiunktem Instytutu Nauk Medycznych w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II.

Polskie Towarzystwo Przyrodników im. M. Kopernika istnieje od 1875 roku i jest jednym z najstarszych towarzystw naukowych w Polsce. PTP im. Kopernika jest organizacją typu "non profit", tzn. członkowie Towarzystwa pełnią swe funkcje honorowo a działalność jego opiera się na dotacjach i darowiznach.
Obecnie głównym celem Towarzystwa jest popularyzacja osiągnięć nauk przyrodniczych, między innymi poprzez organizowanie odczytów naukowych, konferencji i wydawanie czasopism.

W czasie spotkania uczniowie dowiedzieli się wiele na temat wydawanych przez Polskie Towarzystwo Przyrodnicze czasopism Wszechświat i Kosmos.

KOSMOS jest jednym z najstarszych polskich czasopism popularyzujących wiedzę przyrodniczą, ufundowany ponad 140 lat temu (1876) przez Polskie Towarzystwo Przyrodników im. Kopernika.

Młodzież miała możliwość zadawania pytań na temat konkursów i olimpiad, którym patronuje Polskie Towarzystwo Przyrodników im. M. Kopernika np. Konkurs neurobiologiczny "Brain Bee", Olimpiada Biologiczna.

Miała również możliwość szerszego spojrzenia na naukę przedmiotów przyrodniczych w aspekcie ich praktycznego wykorzystania.

Liczymy na kontynuację tego typu spotkań.