Uczniowie Collegium na planie filmowym (03.2024)

Uczniowie Collegium na planie filmowym (03.2024)

Dnia 29.02.2024 r. maturalna klasa 4C miała przyjemność gościć na planie filmowym słynnego serialu „Ojciec Mateusz” emitowanego przez Telewizję Polską. Wszystko za sprawą wygranej w konkursie Sandomierz Crime Story organizowanego przez Komendę Wojewódzką Policji w Kielcach. Konkurs promował pracę w policji oraz miał charakter escape roomu – uczniowie biegali po mieście w poszukiwaniu poszlak, a także przesłuchiwali aktorów wcielających się w role złoczyńców. Więcej na ten temat mogą państwo przeczytać na naszej stronie internetowej, do czego gorąco zachęcamy!

Zwycięską grupą młodzieży w owej zabawie okazała się reprezentacja Collegium Gostomianum. Jedną z nagród za zajęcie pierwszego miejsca było zaproszenie na plan filmowy serialu „Ojciec Mateusz”. W samo południe zwycięska klasa maturalna wraz z wychowawcą Panią Barbarą Sobieraj udała się na rynek starego miasta, gdzie ekipa filmowa rozpoczęła prace.

Początkowo młodzież obserwowała przygotowanie stanowiska pracy. Rozkładano kamery, lampy, wyznaczano obiekt do sfilmowania. Następnie nasi uczniowie trafili w ręce przewodnika. Odprowadzono ich po tak zwanym campie – miejscu, gdzie znajdują się przyczepy campingowe. Niektóre pełniły funkcję garderoby, gdzie wykonywano makijaż i charakteryzację. W innych wydawano posiłki. Jeszcze inne były prywatną własnością obsady i pełniły funkcję „mini mieszkania” umilając aktorom długie podróże po Polsce.

Maturzyści chętnie odwiedzali każde pomieszczenie, fotografowali kostiumy i słuchali opowieści pracowników. Spotkali m.in. kostiumografkę, reżysera i co najważniejsze – Pana Artura Żmijewskiego – aktora wcielającego się w tytułowego księdza. Po wykonaniu pamiątkowego zdjęcia z aktorem młodzież obserwowała kręcenie scen do najnowszego odcinka serialu. Tak też zakończył się ten inspirujący dzień pełen wrażeń.

Na sam koniec pragniemy serdecznie podziękować Telewizji Polskiej oraz Komendzie Wojewódzkiej Policji w Kielcach za możliwość odwiedzenia planu filmowego, a także Komendzie Policji w Sandomierzu za eskortę młodzieży na plan oraz wykonywanie pamiątkowych fotografii.