Wyjście do Sądu (04.2024)

Wyjście do Sądu (04.2024)

Uczniowie klasy 4E na schodach budynku sądu w Sandomierzu.Dnia 18 kwietnia 2024 r. klasa 4 E wraz z wychowawczynią panią Barbarą Sobieraj udała się do Sądu Rejonowego w Sandomierzu.

Rozprawa z Sędzią Jadwigą Błaszczak rozpoczęła się o godzinie 10:00.

Klasa poznała strukturę rozprawy oraz jej przebieg. Byli świadkowie, adwokat oraz protokolantka. Po zeznaniach świadków została ogłoszona przerwa w celu wydania wyroku przez Sąd. Po przerwie wróciliśmy na salę rozpraw i poznaliśmy wyrok. Podczas ogłaszania wszyscy musieliśmy stać. Dzięki uprzejmości Pani Sędzi po zakończeniu rozprawy mieliśmy szansę zadać jej pytania i uzyskać treściwe odpowiedzi. Rozmawialiśmy o planach na przyszłość, dowiedzieliśmy się o możliwości apelacji od wyroku czy niuansach w aktach. Zostaliśmy poinformowani o zagrożeniami czekającymi w sieci o tzw. cyberprzemocy. Dziękujemy bardzo za możliwość uczestniczenia w rozprawie i za cierpliwość.

Przewodnicząca klasy: Maja Staniszewska