Uczniowie CG wyróżnieni w konkursie "Kangur Matematyczny" (05.2024)

Uczniowie CG wyróżnieni w konkursie "Kangur Matematyczny" (05.2024)

Międzynarodowy konkurs "Kangur Matematyczny" organizowany jest od 30 lat przez Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, . Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu  Mikołaja Kopernika  w Toruniu oraz Polskie Towarzystwo Matematyczne. Zadania oraz termin są ustalane przez władze stowarzyszenia Kangourou Sans Frontie'res. W "Dzień Kangura" do napisania testu zasiada ponad 6 milionów uczniów z 90 krajów świata wśród nich zawsze są uczniowie I Liceum Collegium Gostomianum i zawsze zdobywają wysokie miejsca, nagrody i wyróżnienia. Tak było też w tegorocznej edycji konkursu-pięcioro pierwszoklasistów uzyskało wysokie wyniki i zdobyło wyróżnienia .Oto wyróżniona piątka uczniów klasy 1A.

1. Adrian Meszek
  2. Wiktor Wolszczakowski