Projekt "Tradycyjny sad" (06.2024)

Projekt "Tradycyjny sad" (06.2024)

Zespół konkursowy "Gostomianie z natury" w składzie: Natalia Kisiel, Maia Binko, Aleksandra Kownacka z klasy 2C, Zuzanna Wtorkowska, Natalia Stąpór, Weronika Rączka, Nikola Szwajda, Gabriela Siwek z klasy 2D oraz Aleksandra Urbańska, Maja Hoda z klasy 2E pod opieką Barbary Sobieraj i Danuty Kinal zdobył grant na realizację projektu BOŚ "Tradycyjny sad", który jest ogólnopolskim konkursem grantowym mającym na celu szerzenie wiedzy na temat starych odmian drzew owocowych. Konkurs objęty jest honorowym patronatem Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz Ministra Edukacji.

W drugim etapie realizacji projektu zostały zakupione i posadzone stare odmiany czereśni: Bladoróżowa, Hedelfińska, Schneidera późna, Drogana żółta, Buttnera czerwona. Tradycyjny sad jabłoniowy, założony w ogrodzie Collegium Gostomianum w roku 2023 w ramach zdobytego grantu został wzbogacony o kolejne odmiany drzew owocowych. W przyszłości społeczność szkolna będzie mogła korzystać z pysznych i zdrowych owoców z naszego ogrodu.

Gostomianie z natury