Turniej Jednego Wiersza

Zapraszamy do udziału w konkursie "Turniej Jednego Wiersza"
na najlepszy utwór, którego autorem jest uczeń

I. Regulamin:

• konkurs przeprowadzony zostanie dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych oraz klas I-V szkół ponadpodstawowych;

• każdy uczestnik konkursu zgłasza jeden utwór poetycki o dowolnej tematyce, dotychczas niepublikowany.

II. Cele konkursu:

• wyłanianie talentów poetyckich;
  • wzbudzanie zainteresowań literackich.

III. Uwagi:

• najlepszy utwór wyłoni Jury powołane przez organizatorów;
  • przewidziane są wyróżnienia;
  • wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy, a laureat nagrodę rzeczową;
  • zwycięzcy konkursu, w przypadku ubiegania się o przyjęcie do I LO, otrzymają przy rekrutacji dodatkowe punkty: laureat – 4 pkt,, wyróżnienie – 2 pkt.

Termin nadsyłania wierszy na adres szkoły lub adres email wiosnacg@lo1.sandomierz.pl upływa 18 marca 2024 r.

Wyniki konkursu zostaną zamieszczone 25 marca 2024 r. na stronie internetowej Collegium Gostomianum, a nagrody i dyplomy wręczone podczas XXI edycji Wiosny Poetyckiej w Collegium Gostomianum 6 kwietnia 2024 r. ok. godz. 11.00.