Szczegółowe kryteria ocen - dział
Podstawa

(dotyczy grup mających zajęcia z M. Borowskim)

Każdy uczeń otrzyma jedną ocenę cząstkową za udział w lekcji po około 1 miesiącu nauki (po 12 kolejnych lekcjach). Ocena ta będzie wynikiem ilości punktów zgromadzonych przez ucznia w tym okresie czasu. Podczas każdej lekcji uczeń będzie mógł zdobyć maksymalnie 1 pkt.: za strój sportowy, zaangażowanie w podnoszenie swojej sprawności, zdobywanie nowych umiejętności oraz punktualność.

Uczeń nie zdobywa punktu w sytuacji gdy:

• nie posiada kompletnego stroju sportowego
  • nie bierze udziału w lekcji mimo posiadania stroju sportowego
  • nie ćwiczy z innego powodu
  • uciekł z lekcji
  • w czasie lekcji wf poprawia się z innego przedmiotu

Skala ocen Ilość punktów
Bardzo dobry 9
Dobry 8
Dostateczny 7
Dopuszczający 6
Niedostateczny 5 i mniej

Uwagi:
  • 1 raz w semestrze uczeń może nie ćwiczyć bez podania powodu
  • zwolnienia wypisywane przez rodziców będą respektowane tylko w przypadku powrotu ucznia do szkoły po chorobie
  • ucznowie z drobnymi kontuzjami lub lekką niedyspozycją (przeziębienia itp.) będą zwolnieni tylko z wykonywania niektórych ćwiczeń, a nie z udziału w lekcji (będą mieli przydzielone ćwiczenia, które mogą wykonywać)
  • zwolnienie lekarskie zwalnia z ćwiczenia, a nie z obecności na lekcji
  • dwukrotne spóźnienie na lekcje będzie równoznaczne z odebraniem 1 pkt
  • uczeń, który uzyskał w semestrze z aktywności i zaangażowania wszystkie oceny bdb. i miał max. 4 nieobecności lub „niećwiczenia” usprawiedliwione będzie mógł mieć pod koniec semestru zmodyfikowane oceny z bdb na cel. proporcjonalnie do ilości usprawiedliwień.